Propozycje zmian w zakresie przydziału linii do przystanków oraz nazw zespołów przystankowych

informacja

1/ Propozycja zmiany przydziału linii do przystanków w zespole przystankowym Brama Krakowska

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie proponuje wprowadzenie nowego przydziału linii do przystanków w zespole przystankowym Brama Krakowska. Nowe rozwiązanie zakłada, żeby na każdym z przystanków w zespole przystankowym Brama Krakowska, autobusy i trolejbusy zatrzymywały się według kierunków docelowych, tj.:

dla przystanków na ul. Królewskiej:


1)    autobusy linii nr: 4, 39 i N3 jadące w stronę pl. Wolności będą odjeżdżać z przystanku Brama Krakowska 02 (przystanek przy kościele Jezuitów),
2)    autobusy i trolejbusy linii nr: 1, 6, 17, 23, 156 i 160 jadące prosto do ulicy Zamojskiej będą odjeżdżać z przystanku Brama Krakowska 04 (przystanek naprzeciwko katedry);

dla przystanków na ul. Lubartowskiej: 


1)    autobusy i trolejbusy linii nr: 4, 156 i 160 jadące prosto ul. Lubartowską do przystanku Probostwo będą odjeżdżać z przystanku Brama Krakowska 01(przystanek przy sklepie z antykami),
2)    autobusy linii nr: 1, 6, 17, 22, 39 i N3 dojeżdżające do przystanku Dworzec Główny PKS będą odjeżdżać z przystanku Brama Krakowska 03 (przystanek przy ul. Olejnej).

W naszej opinii proponowana zmiana wprowadzi czytelny i logiczny podział stanowisk odjazdowych poprzez wyeliminowanie niekorzystnego dla pasażerów odjeżdżania linii jadących w jednym kierunku z dwóch różnych przystanków. Dotyczy to np. linii nr 23 i 156 jadących w stronę Bronowic i Felina. Przy obecnie funkcjonującym układzie linia nr 23 odjeżdża z przystanku Brama Krakowska 04 (przystanek naprzeciwko katedry), natomiast linia nr 156 z przystanku Brama Krakowska 02 (przystanek przy kościele Jezuitów).


Zapraszamy do zapoznania się ze schematem naszej propozycji.


2/ Propozycja zmiany nazw zespołu przystanków Owcza i Gęsia


Z uwagi na szybką rozbudowę osiedli wzdłuż ul. Jana Pawła II, celem dostosowania nazw przystanków do obecnego układu ulic, a tym samym łatwiejszego zlokalizowania przystanków, proponujemy poniższą zmianę obecnie funkcjonujących nazw zespołów przystankowych:

a)    zmianę nazwy zespołu przystankowego Owcza na Gęsia,
b)    zmianę nazwy zespołu przystankowego Gęsia na Kryształowa.

Obecnie funkcjonujące nazwy przystanków Owcza i Gęsia zostały wprowadzone jeszcze przed powstaniem ulic osiedlowych i budową bloków mieszkalnych.


Na uwagi i sugestie w zakresie przedstawionych propozycji prosimy wysyłać do 27 lipca br. na adres [email protected]. Ewentualne zmiany zostaną wprowadzone od 1 września br.

fot. spottedlublin.pl

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.