Projekt zagospodarowania Podzamcza już gotowy [ZDJĘCIA]

02 al tysiclecia w rejonie ul e1412074516632

Od 30 września do 24 października odbywa się wyłożenie do wglądu publicznego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Podzamcza w Lublinie.

Projekt planu zakłada m.in. połączenie pl. Zamkowego z Podzamczem. Obecnie oba obszary oddziela al. Tysiąclecia. Początkowe plany mówiły, że ta arteria zostanie ukryta w tunelu. Ratusz uznał jednak to rozwiązanie za zbyt kosztowne. Jezdnia al. Tysiąclecia zostanie więc zagłębiona o 1,8 do 2,5 metra w stosunku do płaszczyzny pl. Zamkowego. Na wysokości placu zostanie zaś wykonana płyta nad al. Tysiąclec.

Dyskusja publiczna nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie planu odbędzie się 24 października o godzinie 13.00 w Trybunale Koronnym. Zapraszamy do udziału w dyskusji, jednocześnie informujemy, że uwagi do projektu planu należy składać do 7 listopada 2014 r.

fot. BIP UM Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.