Prognoza pogody: Nadciąga kilkudniowe ocieplenie. Temperatura wzrośnie nawet do 25 st. C

jesień
Jesień - zdjęcie ilustracyjne

Pogoda. Nadchodzące dni to znaczna poprawa pogody. Znów w powietrzu będzie czuć złotą polską jesień. Na termometrach zobaczymy nawet 25 st. Celsjusza.

Ocieplenie w weekend 3-4 października 2020

Przed nami kilka dni bez większych zmian w pogodzie – na północy i zachodzie na ogół sucho z rozpogodzeniami, na południu i wschodzie dominować będzie pochmurne niebo z opadami deszczu. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. W regionach z opadami będzie najchłodniej – temperatura powietrza wzrośnie do 10-15°C – natomiast w obszarach z rozpogodzeniami nawet do 20°C. Taka pogoda utrzyma się właściwie do piątku.

W weekend czeka nas ocieplenie. Za sprawą głębokiego niżu znad zachodniej Europy nad Polskę zacznie napływać powietrze zwrotnikowe. Miejscami temperatura powietrza wzrośnie do około 25°C – w sobotę na południu kraju, a w niedzielę również w środkowej i wschodniej Polsce. W górach i na przedgórzu prognozujemy silniejszy wiatr fenowy, który przyczyni się do wzrostu temperatury.

IMGW KOMUNIKAT 0929 Ocieplenie w weekend 3 4 października Zał. 2
Mapa rozkładu temperatury maksymalnej dnia 4 października 2020 r. wg modelu GFS (NCEP)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.