Prognoza pogody na niedzielę. W Lublinie i regionie zrobi się biało i ślisko!

nieżyca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Już tylko godziny dzielą mieszkańców województwa lubelskiego od pierwszego śniegu. Może nie będą to jakieś wielkie ilości, ale opad marznącego deszczu i śniegu może utrudnić podróż kierowcom.

Pogoda w najbliższych dniach upłynie pod znakiem śniegu i marznącego deszczu. Jak informują synoptycy, w związku z wtargnięciem strefy frontu chłodnego do Polski, w niedzielę do południa zachmurzy się i popada marznący deszcz. Na terenie woj. lubelskiego należy spodziewać się również opadów mokrego śniegu.

Pogoda nie będzie łaskawa dla kierowców. W związku z opadami marznącego deszczu ze śniegiem i niskimi temperaturami na drogach pojawi się gołoledź. Apelujemy do podróżujących o zachowanie ostrożności.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące oblodzenia na drogach. – „Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.” – prognozują synoptycy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.