Prognoza pogody na niedzielę. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne w regionie

śnieg śnieżyca zaspa śnieżna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwym wystąpieniem zawiei i zamieci śnieżnych w części województwa lubelskiego. Mogą im towarzyszyć okresowe opady śniegu.

Zawieje i zamiecie śnieżne mogą utrudniać poruszanie się

„Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez północno-zachodni wiatr o średniej prędkości do 30 km/h, w porywach do 55 km/h oraz okresami opady śniegu” – prognozuje Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi obowiązuje od niedzieli 14 lutego od godz. 7.00 do poniedziałku 15 lutego do godz. 7.30. Dotyczy powiatów: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubelski, Lublin, łęczyński, opolski, świdnicki, tomaszowski, zamojski i Zamość.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.