Prognoza pogody na dziś – sobota 11 lipca. IMGW ostrzega przed burzami i ulewami

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Prognoza pogody dziś – sobota 11 lipca. Dzisiaj burze możliwe są na południowym wschodzie kraju. Punktowo mogą im towarzyszyć opady deszczu 20-30 mm, grad oraz porywy wiatru do 90 km/h.

Dziś Polska znajdzie się pod wpływem niżu, który znad Suwalszczyzny przemieści się nad Estonię, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, za którym napływać zacznie chłodne powietrze polarne morskie. Przewiduje się wolny spadek, później wzrost ciśnienia.

Burze dzisiaj możliwe są tylko w ciepłej i wilgotnej masie powietrza przed frontem. W związku z tym burze możliwe są przede wszystkim w godzinach popołudniowych na krańcach południowo-wschodnich kraju. Mogą być z nimi związane opady deszczu punktowo 20-30 mm, także krótkotrwałe o natężeniu silnym i ulewnym.

Możliwy jest rozwój superkomórek, z mniejszym prawdopodobieństwem zorganizowanych struktur wielokomórkowych. Z nimi mogą być związane silne porywy wiatru do 90 km/h oraz grad punktowo do 4 cm.

Prognoza pogody na dziś – sobota 11 lipca | fot. IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.