Prognoza pogody na dziś: przelotne opady deszczu. Lokalnie możliwe burze

burza
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W środę w naszym regionie wystąpią opady deszczu, miejscami mogą być intensywne. Lokalnie wystąpią też burze. Sprawdź szczegóły w poniższym komunikacie.

Dzisiaj wschodnia połowa Polski będzie pod wpływem chłodnego frontu atmosferycznego. Od zachodu, w chłodnej masie powietrza, będzie rozbudowywał się wyż zapewniający poprawę pogody.

Ustępujące przed frontem na wschód cieplejsze powietrze będzie charakteryzować się podwyższoną chwiejnością termodynamiczną. W związku z tym na krańcach wschodnich możliwe są burze” – czytamy w komunikacie Polskich Łowców Burz.

W środę na obszarze południowo-wschodniej Polski możliwe będą lokalne burze w postaci pojedynczych komórek burzowych oraz burz wielokomórkowych, które mogą przynosić przede wszystkim silne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Burze miejscami mogą przynosić większe sumy opadowe, zwłaszcza gdy kilka komórek przejdzie nad jednym obszarem. Burze możliwe są przede wszystkim przed południem i w godzinach popołudniowych. Później powinny opuścić Polskę” – informują Polscy Łowcy Burz.

prognoza 2019 05 29
Źródło: lowcyburz.pl

Gdzie jest burza? Radar burz [29.05.2019]

Źródło: Polscy Łowcy Burz

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.