Prognoza pogody na dziś. Po południu w regionie możliwe burze

burza
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Dzisiaj w regionie należy spodziewać się burz z intensywnymi opadami deszczu. Synoptycy wydali ostrzeżenie dla województwa lubelskiego.

Przeważająca część Polski dzisiaj będzie znajdować się pod wpływem rozległego wału wysokiego ciśnienia atmosferycznego związanego z układami wyżowymi znad północnej i wschodniej Europy.

W pasie województw południowych i częściowo na wschodzie zaznaczy się ciepły oraz zasobny w wilgoć sektor zbudowany z polarno-morskiej masy powietrza. Dojdzie do powstania wydajnych opadowo oraz aktywnych elektrycznie formacji burzowych.

Ostrzeżenie dla województwa lubelskiego

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm i gradu od 1 cm do 2 cm oraz porywami wiatru do 75 km/h.

Oprac. na podstawie lowcyburz.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.