Próby techniczne nowej fontanny na Placu Litewskim. Zobaczcie wideo i zdjęcia

Za nami już próba urządzeń nowej fontanny na Placu Litewskim. Strumienie strzelające w górę, woda tańcząca w różne strony i w różnych kolorach i wodny ekran – wszystko działa bez zarzutu.

Urządzenia multimedialne i sterowane komputerowo wodotryski są testowane od wtorku. W czwartek nastąpiła kolejna faza testów. Fontanna na Placu Litewskim w Lublinie jest wyposażona w najnowocześniejsze obecnie urządzenia multimedialno – wodne. W Polsce nie ma obecnie fontanny tak wyposażonej.

Po zakończeniu przebudowy Placu Litewskiego woda będzie wypuszczana z fontanny pod różnym ciśnieniem i na różną wysokość. Ruchome dysze będą podświetlać strumienie formując je w przeróżne kształty.

Wideo

Koszt fontanny to prawie 20 mln zł, a na jej utrzymanie miasto spodziewa się wydawać 700 tys. zł rocznie. W przyszłości stanowić będzie ona atrakcję miasta.

Nowa fontanna ma kształt liścia. Niecka jest podzielona groblą o szerokości pięciu metrów. Zamontowano 227 dysz, które będą tryskały wodą na różne wysokości a rytm pracy fontanny będzie zsynchronizowany z muzyką.

Zdjęcia

(fot. UM Lublin)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bezdomni będą dalej prali tam skarpetki… Btw. 20mln za głupią fontannę? Kilka dysz i lamp? Bez sensu.