Próbowała wyhamować motocyklem przed przejściem i wjechała w pieszą

Policjanci stoją przy motocyklu obok przejścia dla pieszych
Fot. KPP Kraśnik

Nadjeżdżająca motocyklem 33-latka próbowała wyhamować jednoślad, jednak zamiast tego wpadła w poślizg, straciła panowanie, zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechała w stojącą tam kobietę. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Próbowała wyhamować przed przejściem

W Zakrzówku 38-letnia mieszkanka Warszawy szła chodnikiem z 6-letnim dzieckiem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w pewnym momencie postanowiła przejść na drugą stronę ulicy. Kiedy podeszła z dzieckiem do przejścia dla pieszych zauważyła nadjeżdżający motocykl.

Stanęła przy krawędzi jezdni na chodniku. 33-letnia kierująca motocyklem Yamaha próbowała wyhamować przed przejściem, jednak straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechała na chodnik, uderzając w oczekującą 38-latkę.

Poszkodowana trafiła do szpitala, na szczęście obrażenia nie zagrażają jej życiu. Motocyklistka ani dziecko również nie ucierpieli w zdarzeniu. Kierująca jednośladem była trzeźwa.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia w prowadzonym postępowaniu. Zwracamy się do kierowców jednośladów, aby poruszali się bezpiecznie po drogach, a także, by nie przeceniać swoich umiejętności — komentuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Czy w takiej sytuacji bezpieczniej „wymusić” widząc, że pieszy nie wchodzi czy za wszelką cenę próbować zatrzymać motocykl? Dodaj swoją opinię anonimowo, tymczasem LwG.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Doradzającym proponuję z prędkości 40-50 km/h spróbować awaryjnie wyhamować motocyklem do zera. Nie jest to wcale takie proste, a tym bardziej bez ABSu.

  2. To jest nie do wiary! Stoi czlowiek przed przejsciem przez ulice, PO PRZECIWNEJ STRONIE, a tuman-debil-idiota-malpolud-zwierze nie dosc, ze nie umie hamowac, to jeszcze w niego wjezdza! Kur.., nic, tylko prawo jazdy zabrac i na egzamin odeslac!