Problem z budową ścieżki rowerowej. Wszystkie oferty zbyt drogie

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Północnej
Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Północnej | fot. Miasto Lublin

Przetarg na budowę ścieżki rowerowej przy al. Solidarności, na odcinku od wjazdu do PZM do ul. Prusa, stanął pod wielkim zapytania. Wszystkie oferty złożone przez wykonawców przewyższają kwotę przeznaczoną na sfinansowanie inwestycji.

Ścieżka rowerowa wzdłuż al. Solidarności pod znakiem zapytania

W postępowaniu złożyły oferty trzy firmy: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów, Piotr Bąk Przedsiębiorstwo Robót Drogowych oraz pruszkowski Strabag. Wszystkie oferty przekroczyły założony przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie budżet 430 tys. złotych.

Najtańsza oferta została przedstawiona przez PRD Lubartów – 576 984,73 zł. Znacznie drożej swoje prace wycenił pruszkowski Strabag – 972 611,22 zł. Najdroższa oferta została złożona przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Piotr Bąk z Lublina – 983 826,57 zł.

Obecnie komisja przetargowa sprawdza złożone oferty pod kątem formalnym i prawnym. Później zapadnie decyzja o unieważnieniu przetargu lub dołożeniu brakujących pieniędzy.

Przypomnijmy, że przetarg dotyczył zaprojektowania i budowy ścieżki rowerowej przy al. Solidarności na odcinku od wjazdu do PZM do ul. Prusa. Całe zadanie zakłada wykonanie chodnika o długość około 180 m, ścieżki rowerowej o długości około 260 m oraz przejazdu dla rowerów przez ul. Prusa, co wiąże się z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Solidarności – ul. Prusa – ul. 3 Maja.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.