Prezydent Andrzej Duda przyjedzie we wtorek do Lublina. Znamy plan i cel wizyty

Prezydent RP Andrzej Duda
Prezydent RP Andrzej Duda | fot. Marek Borawski, KPRP

We wtorek (29.06) przed południem do Lublina przyjedzie prezydent RP Andrzej Duda. Celem wizyty będzie udział głowy państwa w II Forum Regionów Trójmorza.

Prezydent Andrzej Duda w Lublinie

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się II Forum Regionów Trójmorza. Swój udział zapowiedzieli m.in. wojewoda lubelski Lech Sprawka, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk oraz prezydent RP Andrzej Duda. Głowa państwa pojawi się o godz. 10:00. W trakcie wydarzenia zaplanowane jest wystąpienie prezydenta.

Forum Regionów Trójmorza to projekt zainicjowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w 2018 r. w Rzeszowie. W tym roku drugiej edycji Forum Regionów Trójmorza w Lublinie towarzyszy pierwszy Samorządowy Kongres Gospodarczy. Jego uczestnikami będą przedstawiciele regionów Trójmorza, świata nauki, polityki, biznesu oraz mediów.
 
Samorządowy Kongres Gospodarczy, II Forum Regionów Trójmorza ma na celu wzmocnienie spójności regionów Unii Europejskiej poprzez zacieśnienie współpracy społeczno-gospodarczej i naukowej samorządów z państw Europy Środkowo-Wschodniej, biorących udział w Inicjatywie Trójmorza tj. Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier.

Kongres odbędzie się w dniach 29-30 czerwca.

Zamknięcie ul. Grottgera

Od niedzieli (27.06) od godz. 17.00 nastąpiło zamknięcie dla ruchu ul. Grottgera, na odcinku od ul. Skłodowskiej do Al. Racławickich. Przejazd jest udostępniony wyłącznie pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Lubelskiego Centrum Konferencyjnego.

Taka zmiana organizacji ruchu potrwa do 30 czerwca do godz. 17.00 i jest wprowadzona w związku z organizacją Samorządowego Kongresu Gospodarczego II Forum Regionów Trójmorza.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.