Prawo jazdy 2023. Przyszli kierowcy zapłacą więcej za egzamin teoretyczny i praktyczny

WORD Lublin
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Prawdopodobnie od kwietnia wzrosną ceny za przystąpienie do państwowego egzaminu na prawo jazdy we wszystkich ośrodkach WORD. Tak zdecydował w poniedziałek Sejmik Województwa Lubelskiego.

WORD Lublin podniesie opłaty za egzamin na prawo jazdy

Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego przystali na nowe stawki za przeprowadzenie egzaminu państwowego na prawo jazdy we wszystkich Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego na terenie województwa lubelskiego. Zatem stawki pójdą w górę w WORD-ach w Lublinie (i ośrodkach terenowych w Kraśniku i Puławach), Zamościu (i ośrodku w Biłgoraju), Chełmie, Białej Podlaskiej (i środku w Łukowie).

Wysokość opłat za egzamin na prawo jazdy nie była zmieniana od 2013 r. Aktualnie opłaty egzaminacyjne w lubelskich ośrodkach WORD wynoszą:

  • 30 zł za część teoretyczną na wszystkie kategorie prawa jazdy;
  • 140 zł za część praktyczną dla kategorii AM oraz B;
  • 170 zł dla kategorii B1, C1, D1 lub T;
  • 180 zł dla A1, A2 lub A,
  • 200 zł dla C, D lub B+E;
  • 245 zł dla C1+E, C+E, D1+E lub D+E.

Nowe stawki to: 50 złotych za egzamin teoretyczny, zaś opłata za egzamin praktyczny na najbardziej popularne kategorie wynosić będzie 200 złotych – AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 lub T. Dla pozostałych kategorii cena wynosić będzie 250 złotych. Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Do dnia wejścia w życie ww. uchwały stosuje się dotychczasowe przepisy wykonawcze w przedmiocie opłat za egzamin, nie dłużej jednak niż przez 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy z dnia 4 listopada 2022 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami, tj. do 30 czerwca 2023 r.

Prawdopodobnie nowe stawki w WORD-ach zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2023 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.