Prawie 17 mln zł na remonty dróg lokalnych

budowa droga walec asfalt
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Wojewoda wręczył 24 samorządom z regionu promesy na dotacje w łącznej wysokości blisko 17 mln zł. Są one przeznaczone na remonty dróg lokalnych, uszkodzonych w wyniku klęsk żywiołowych.

Na liście dofinansowania znalazły się w sumie 24 samorządy, które złożyły wnioski o wsparcie. To gminy: Biszcza, Godziszów, Stary Zamość, Wilkołaz, Wysokie, Sułów, Borki, Tyszowce, Kamionka, Borzechów, Chodel, Zakrzówek, Modliborzyce, Krynice, Komarów-Osada, Goraj, Frampol, Dołhobyczów, Chrzanów i Batorz, a także powiaty: lubelski, kraśnicki, krasnostawski oraz zamojski.

– Ogromnie się cieszę, że jeszcze teraz mogę przekazać promesy na kwotę prawie 17 mln zł. To jest bardzo duża kwota, która łącznie składa się na 76 mln zł z rezerwy celowej MSWiA w ciągu mojego urzędowania. Tylko w tym roku z tej rezerwy przekazuję państwu 40 mln zł – mówił Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

Dotacje pokrywają do 80 proc. kosztów, które poniosą samorządy na remonty dróg. Prace będą prowadzone najczęściej na krótkich odcinkach zniszczonych jezdni, tam gdzie ukształtowanie terenu sprawiło, że spływająca woda spowodowała znaczne szkody.

Dotacje pochodzą z rezerwy Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Administracji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.