Prawie 1,6 mld złotych na rozwój gospodarczy w Lubelskiem. Nowe miejsca pracy

industry 1801661 1280

W województwie lubelskim, inwestycje w wysokości ok. 1,6 mld złotych pozwolą na zatrudnienie od 7 do 10 tysięcy osób.

 

Ministerstwo Rozwoju stawia na rozwój gospodarczy regionów Polski. Lepszy klimat inwestycyjny oraz bogatsza oferta dla potencjalnych inwestorów stanowią o sukcesie, tj. napływie kolejnych nowych inwestycji, a także tych polegających na rozbudowie i poszerzeniu działalności istniejących już firm.

 

Z realizacją tych przedsięwzięć wiążą się nowe miejsca pracy, tworzone nie tylko bezpośrednio przez inwestorów, ale także powstające u kooperantów, podwykonawców i w szeroko pojętym otoczeniu biznesowym.

 

– Celem podjętych działań jest trwałe zwiększenie stopy inwestycji w dłuższej perspektywie i przy większym wykorzystaniu środków krajowych. Inwestycje w Specjalnych Strefach Ekonomicznych wpłyną korzystnie na rozkwit wszystkich dziedzin życia gospodarczego w danym regionie – podkreślił wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

 

W województwie lubelskim, inwestycje w wysokości ok. 1,6 mld zł. pozwolą na zatrudnienie od 7000 do 10 000 osób. Na przykład przedmiotem inwestycji ALBATROS BIOKOM będzie budowa i uruchomienie nowego zakładu produkcji biokomponentów z odnawialnych źródeł energii w Chełmie. Oznacza to 40 nowych miejsc pracy i 24 mln zł nakładów.

 

Kolejne inwestycje mieszczą się na Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Niemiecka firma ABM rozbuduje fabrykę na Felinie. Oznacza to 30 nowych miejsc pracy i 30 mln zł nakładów.

 

Lubella rozbudowuje zakłady w Podstrefie Lublina. Mowa tu o hali produkcyjno-magazynowej oraz magazyny wysokiego składowania wyposażonego w automatyczny system obsługi palet. Nakład Lubelli przekroczył już 90 mln zł i zatrudnia blisko 400 osób.

 

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.