Pranie dywanów samodzielnie czy profesjonalnie

pranie wywanów
Materiały prasowe

Dywany spotykamy niemalże w każdym domu. Znajdują się w salonach, sypialniach i przedpokojach. Bardzo często możemy również spotkać je w biurach oraz hotelach. Bardzo często dywany są miękkim i wygodnym dodatkiem. Zazwyczaj również bardzo eleganckim. Mają one jednak swoje wady, a podstawową jest utrzymanie ich w czystości. Domowym sposobem na to jest odkurzanie dywanu, czasem jednak to nie wystarczy i konieczne jest pranie dywanu.

Regularne i profesjonalne pranie dywanów i pranie wykładzin ma duże znacznie dla naszego zdrowia. Dzięki temu pozbywamy się roztoczy i kurzu. To bardzo ważne, jeżeli w naszym domu mieszkają alergicy lub są małe dzieci. W takiej sytuacji wskazane jest wykonać od czasu do czasu profesjonalne czyszczenie i profesjonalne pranie naszych dywanów.

Wiele osób zastanawia się, czy warto mieć dywany w domu. Zdecydowanie tak. Pełnią one bardzo wiele funkcji. Po pierwsze tłumią one różne dźwięki. Po drugiej zapewniają przyjemne uczucie gdy chodzimy boso. Po trzecie są zazwyczaj ulubionym miejscem zabaw dla dzieci. Po czwarte są one ciekawym elementem dekoracyjnym w domu lub mieszkaniu. Po piąte często pełnią funkcje izolacji i zapewniają ciepło. To oczywiście nie wszystkie zalety, jakie mają dywany.

Żeby zachować jak najdłużej dywany i wykładziny w dobrym stanie, musimy o nie dbać. Warto wykonywać regularne czyszczenie wykładzin i czyszczenie dywanów w naszym domu. W niektórych sytuacjach konieczne może być skorzystanie z usługi, jaką oferuje pralnia dywanów.

Czyszczenie dywanów – sposoby

Jak wcześniej wspomniałem dywany pełnią wiele różnych funkcji i są dość intensywnie użytkowane. Z tego powodu narażone są na liczne zabrudzenia z jedzenie. Tego rodzaju zabrudzenia powinniśmy jak najszybciej posprzątać. Zarówno ze względów higienicznych jak i czysto estetycznych.

Najprostszym sposobem na czyszczenie dywanów syntetycznych w domowych warunkach na najwyższym poziomie jest odkurzanie. W ten sposób pozbędziemy się zanieczyszczeń, ale tylko tych niewielkich jak kurz czy małe śmieci, pomoże również na usuwanie sierści. Jeżeli mamy w domu np. dywany wełniane, ale i syntetyczne, to może się okazać, że konieczne będzie zmienianie końcówki. W warunkach domowych regularne odkurzanie i trzepanie mechaniczne z całą pewnością pomogą utrzymać dywan w przyzwoitym stanie, ale niestety część zabrudzeń wraz z upływem czasu jeżeli nie zostanie usunięta, może wnikać głębiej w strukturę dywanu. Wówczas taki brudny dywan może potrzebować pomocy profesjonalnej pralni.

Kiedy pranie dywanu to dobry wybór?

Pranie dywanów tylko na pozór wydaje się prostym zadaniem. Wymaga ono jednak sporo wiedzy. Zupełnie inaczej czyścimy dywany wykonane z naturalnych materiałów, a całkiem inaczej te z materiałów sztucznych. Wpływ na sposób czyszczenia ma również grubość dywanu oraz zastosowany splot. Jak widać, bardzo wiele elementów o tym decyduje. Poniżej ściąga, od czego zależy wybór metody prania dywanów:

Pierwszym czynnikiem jest materiał, z jakiego wykonano dywan. Drugim ważnym elementem jest rodzaj zabrudzenia oraz czy chcemy czyścić cały dywan, czy tylko punktowo. Rodzaj plam ma kluczowe znacznie. Zupełni inaczej czyścimy plamy z kurzu a inaczej z błota i sierści. Ta wiedza jest kluczowa. Pora roku również ma znaczenie. Dywany powinny być prane, kiedy jest ciepło i mogą swobodnie wyschnąć.

Czyszczenie wykładzin i dywanów. Samodzielnie czy profesjonalnie?

Ostatnim tematem, jaki chcę poruszyć, to wybór sposobu prania. Wiele osób próbuje prać swoje dywany metodami domowymi. Bardzo często jednak na dłuższą metę niewiele to daje, zdarza się również, że takie czyszczenie nie jest opłacalne.

Dlaczego tak jest? Po pierwsze samodzielne czyszczenie i pranie dywanu zajmie nam wiele czasu. Musimy na to poświęcić minimum kilka godzin. Dodatkowo pranie ręczne dywanów jest męczące i będzie nas kosztowało dużo siły. Po trzecie, zanim zaczniemy prać, musimy kupić specjalne kosmetyki, co związane jest ze sporym wydatkiem. Dodatkowo może się zdarzyć, że wybierzemy nieodpowiednie detergenty. Na samym końcu, nawet jeżeli pranie nam wyjdzie w stopniu zadowalającym, to staniemy przed dużym problemem, jakim jest skuteczne wysuszenie i pozbycie się detergentów z dywanu.

W przypadku skorzystania z oferty firmy https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/ możecie być pewni, że wasz dywan będzie po praniu wyglądał znacznie lepiej. Profesjonalna firma piorąca może wyprać dywany zarówno naturalne jak i sztuczne. Bardzo istotnym elementem jest możliwość wyboru miejsca prania. To klient decyduje, czy firma ma prać u niego w domu, czy też zabierze dywan do pralni. To drugie rozwiązanie jest zalecane w przypadku bardzo dużych zabrudzeń jak i również dywanów z długim włosem.

Pranie w domu klienta jest zazwyczaj o wiele wygodniejsze i szybsze. Wybierając opcję prania dywanu w domu, nie musimy nic przygotowywać. Jedynie odpowiedni dostęp do dywanu dla specjalisty.

Teraz już wiecie, jakie są różnice pomiędzy praniem samodzielnie a zleceniem tego profesjonalnej firmie. Znacie wady i zalety. Dzięki temu sami możecie zdecydować, który wariant prania dywanu wybierzecie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.