Prąd o blisko 250 proc. w górę. MPK dołoży brakujące ponad 7,1 mln zł do najtańszej oferty?

Autobus elektryczny na stacji ładowania
Autobus elektryczny na stacji ładowania | fot. Dominik Wąsik

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie dołoży brakujące ponad 7,1 mln zł do najtańszej oferty, która została złożona w przetargu na zakup energii elektrycznej.

Gigantyczna podwyżka za prąd dla MPK Lublin

Jak podaje miejski przewoźnik, w przetargu na dostawę energii elektrycznej niezbędnej do zasilenia sieci trolejbusowej czy ładowania autobusów elektrycznych wpłynęły trzy oferty, które znacznie przekraczają założony przez spółkę budżet.

W przetargu zostały złożone trzy oferty (od najtańszej): Orange Energia z Warszawy (21 574 042,60 zł), Veolia Energy Contracting z Warszawy (21 658 455,01 zł), PGE Obrót z Rzeszowa (21 858 379,20 zł). MPK planowało przeznaczyć na zakup energii 14 438 970,00 zł.

Przetarg dotyczy dostawy energii w okresie od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. w łącznej ilości szacunkowej 18 060 MWh. – „Płacimy obecnie 280 zł za jedną megawatogodzinę. Od 1 lipca do końca czerwca 2023 r., będziemy płacić 971 zł/MWh”- mówi Tomasz Fulara, prezes MPK Lublin i dodaje, że z racji wzrostu kosztów spółka na koniec tego roku wygeneruje stratę w granicy 30 mln zł.

„Rada nadzorcza MPK Lublin pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu o zwiększenie kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, po czym zgromadzenie wspólników wyraziło na to zgodę. W związku z tym obecnie trwają dalsze procedury przetargowe, w celu wyłonienia dostawcy energii elektrycznej na potrzeby spółki” – mówi Weronika Opasiak z MPK Lublin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.