Pracodawco! Skorzystaj ze wsparcia Miejskiego Urzędu Pracy

Miejski Urząd Pracy w Lublinie zaprasza pracodawców zainteresowanych otrzymaniem wsparcia ze środków MUP do składania wniosków na tworzenie miejsc pracy dla  osób bezrobotnych powracających na rynek pracy po przerwie związanej z wychowaniem dziecka lub sprawowaniem opieki nad osobą zależną.

Aktualnie urząd posiada środki finansowe w ramach których może przyznawać pracodawcom granty na utworzenie stanowiska telepracy wypłacane w wysokości do 6- krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto oraz świadczenia aktywizacyjne przyznawane za zatrudnienie skierowanego przez urząd pracy bezrobotnego rodzica lub opiekuna osoby zależnej, który w okresie 3 lat przed rejestracją w urzędzie pracy zrezygnował z pracy ze względu na wychowanie dziecka lub sprawowanie opieki nad osoba zależną w wysokości 50 % lub 1/3 minimalnego wynagrodzenia.

Wsparcie z MUP mogą otrzymać też pracodawcy chcący zatrudnić bezrobotnego do 30 roku życia. W ramach bonu zatrudnieniowego  pracodawca otrzyma refundację części kosztów wynagrodzenia  i składek na ubezpieczenie społeczne zatrudnionego bezrobotnego w wysokości zasiłku dla bezrobotnych, przez okres pierwszych 12 m-cy zatrudnienia.

MUP zachęca też pracodawców do zatrudniania bezrobotnych w wieku 50+. Pracodawca otrzyma dofinansowanie do wynagrodzenia za zatrudnionego bezrobotnego, który ukończył 50 lat przez okres 12 m-cy lub 24 m-cy w przypadku zatrudnienia osoby bezrobotnej, która ukończyła 60 lat. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi do 50 % minimalnego  wynagrodzenia za pracę.

fot. sxc.hu

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.