Praca na Poczcie Polskiej. Trwa rekrutacja w Lublinie i Warszawie. Jakie zarobki?

sortownia poczta polska praca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Poczta Polska

Nowe unijne regulacje celno-podatkowe dla przesyłek spoza UE zaczną obowiązywać 1 lipca 2021 roku. Poczta Polska przejmie wiele funkcji służb celnych. Trwają rekrutacje pracowników do obsługi dokumentacji celnej przesyłek w Lublinie i Warszawie.

Praca na Poczcie Polskiej

Poczta Polska rozpoczęła rekrutację pracowników w Lublinie i Warszawie. Aplikować do pracy na stanowisku ds. obsługi celnej mogli dotychczas tylko pocztowcy, w marcu Poczta Polska umożliwiła jednak także zgłaszanie się kandydatom spoza Spółki.

„Pracodawca zapewnia przyszłym pracownikom odpowiednie szkolenia i rozwój zawodowy w strukturach Poczty. Zaletą tej pracy jest stabilność zatrudnienia w ważnym obszarze działalności firmy” – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Już 1 lipca 2021 r., wejdzie w życie tzw. „pakiet VAT dla e-commerce”, a Poczta Polska przejmie proces składania elektronicznych zgłoszeń celnych importowych, czyli odciąży służby celno-skarbowe w części wypełnianych przez nie funkcji. W ten sposób Poczta Polska stanie się „bramą podatkową” między UE, a krajami leżącymi poza jej granicami, w tym głównie Chinami.

Wymagania

Oferta rekrutacyjna Poczty Polskiej jest skierowana do kandydatów z wykształceniem minimum średnim, mających co najmniej 6-miesięczne doświadczenie zawodowe – najlepiej w logistyce operacji pocztowych, znających przepisy celne oraz przepisy dotyczące pobierania należności celno-podatkowych. Możliwe jest także zdobycie tej wiedzy i umiejętności podczas szkoleń.

Mile widziana jest znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie podstawowym w piśmie. Oferta jest kierowana dwutorowo – do pracowników Poczty, którzy gotowi byliby się przekwalifikować, jak również do kandydatów z zewnątrz. Informacje o warunkach pracy będzie można uzyskać podczas indywidualnych rozmów rekrutacyjnych.

Ile można zarobić?

Spółka wskazuje, że wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności. Poczta Polska nie podała konkretnych kwot wynagrodzeń, na jakie będą mogli liczyć przyszli pracownicy.

Osoby, które są zainteresowane pracą na stanowisku ds. dokumentacji celnej, spełnią wymogi i chcą się rozwijać w strukturach Poczty Polskiej, mogą wysłać zgłoszenie za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego na stronie internetowej PP.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.