Praca na Poczcie Polskiej. Trwa rekrutacja w Lublinie i Warszawie. Jakie zarobki?

sortownia poczta polska praca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Poczta Polska

Nowe unijne regulacje celno-podatkowe dla przesyłek spoza UE zaczną obowiązywać 1 lipca 2021 roku. Poczta Polska przejmie wiele funkcji służb celnych. Trwają rekrutacje pracowników do obsługi dokumentacji celnej przesyłek w Lublinie i Warszawie.

Praca na Poczcie Polskiej

Poczta Polska rozpoczęła rekrutację pracowników w Lublinie i Warszawie. Aplikować do pracy na stanowisku ds. obsługi celnej mogli dotychczas tylko pocztowcy, w marcu Poczta Polska umożliwiła jednak także zgłaszanie się kandydatom spoza Spółki.

„Pracodawca zapewnia przyszłym pracownikom odpowiednie szkolenia i rozwój zawodowy w strukturach Poczty. Zaletą tej pracy jest stabilność zatrudnienia w ważnym obszarze działalności firmy” – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Już 1 lipca 2021 r., wejdzie w życie tzw. „pakiet VAT dla e-commerce”, a Poczta Polska przejmie proces składania elektronicznych zgłoszeń celnych importowych, czyli odciąży służby celno-skarbowe w części wypełnianych przez nie funkcji. W ten sposób Poczta Polska stanie się „bramą podatkową” między UE, a krajami leżącymi poza jej granicami, w tym głównie Chinami.

Wymagania

Oferta rekrutacyjna Poczty Polskiej jest skierowana do kandydatów z wykształceniem minimum średnim, mających co najmniej 6-miesięczne doświadczenie zawodowe – najlepiej w logistyce operacji pocztowych, znających przepisy celne oraz przepisy dotyczące pobierania należności celno-podatkowych. Możliwe jest także zdobycie tej wiedzy i umiejętności podczas szkoleń.

Mile widziana jest znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie podstawowym w piśmie. Oferta jest kierowana dwutorowo – do pracowników Poczty, którzy gotowi byliby się przekwalifikować, jak również do kandydatów z zewnątrz. Informacje o warunkach pracy będzie można uzyskać podczas indywidualnych rozmów rekrutacyjnych.

Ile można zarobić?

Spółka wskazuje, że wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności. Poczta Polska nie podała konkretnych kwot wynagrodzeń, na jakie będą mogli liczyć przyszli pracownicy.

Osoby, które są zainteresowane pracą na stanowisku ds. dokumentacji celnej, spełnią wymogi i chcą się rozwijać w strukturach Poczty Polskiej, mogą wysłać zgłoszenie za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego na stronie internetowej PP.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.