Praca na lotnisku w Świdniku. Poszukiwany kierowca lotniskowej straży pożarnej

DSC 2234
Samolot LOT-u wylądował z Warszawy na płycie lotniska w Świdniku | fot. Port Lotniczy Lublin

Port Lotniczy Lublin ponownie rekrutuje. Tym razem poszukiwany jest kierowca-ratownik lotniskowej służby ratowniczo-gaśniczej.

Praca na lotnisku w Świdniku

Port Lotniczy Lublin w Świdniku poszukuje pracownika na stanowisko kierowca-ratownik lotniskowej służby ratowniczo-gaśniczej. Do obowiązków przyszłego pracownika będzie należało:

  • udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych w trakcie pożarów, miejscowych zagrożeń, katastrof lotniczych, klęsk żywiołowych i ochrony środowiska,
  • zabezpieczenie prowadzonych na terenie lotniska prac niebezpiecznych pożarowo,
  • dbanie o sprawność techniczną urządzeń gaśniczych,
  • utrzymywanie w stałej gotowości bojowej sprzętu LSRG,
  • dbanie o prawidłowe prowadzenie dokumentacji sprzętu LSRG,
  • praca w systemie zmianowym (równoważny czas pracy).

Wymagania konieczne stawiane kandydatom to: wykształcenie minimum średnie, ukończone szkolenie podstawowe/uzupełniające strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej, aktualne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z ratownictwa medycznego zgodne z programem szkolenia dla Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, prawo jazdy kategorii „C”, uprawnienia do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, dobry stan zdrowia i dobra sprawność fizyczna oraz oświadczenie o niekaralności.

Dodatkowym atutem będzie prawo jazdy kategorii „D”, prawo jazdy kategorii B+E i/lub C+E i/lub D+E, ukończone szkolenie specjalistyczne w ośrodku szkolenia dla strażaków Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, posiadanie aktualnych uprawnień technika ratownictwa medycznego lub ratownika medycznego, znajomość obsługi komputera i pakietu MS Office, znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej umożliwiającym komunikację oraz uprawnienia w zakresie budowy i obsługi przenośnych zbiorników ciśnieniowych i osprzętu.

„Wymagane będzie udokumentowanie posiadania kwalifikacji i spełnienia wymagań na powyższe stanowisko pracy przez osoby wybrane w procesie rekrutacji. Wymagania konieczne jak i dodatkowe zostaną zweryfikowane podczas rozmów rekrutacyjnych” – czytamy w ogłoszeniu.

Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej lotniska: www.airport.lublin.pl do 18 stycznia. Port Lotniczy Lublin oferuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w wymiarze połowy etatu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.