Praca dla programistów. BLStream otwiera swój oddział w Lublinie

klawiatura e1413385316111

Na technologiczno-biznesowej mapie Lublina zagości nowy partner – firma softwarowa BLStream. Przedsiębiorstwo działa na rynkach europejskim i amerykańskim, obecnie posiada centra operacyjne w Szczecinie i we Wrocławiu oraz poza Polską – w Monachium I Regensburgu.

Firma BLStream zajmuje się przede wszystkim projektowaniem i wdrażaniem zaawansowanych rozwiązań mobilnych, webowych i serwerowych z naciskiem na design oraz wykorzystanie najnowszych technologii i metodyk pracy. Klienci firmy to liderzy w sektorach telekomunikacyjnym, bankowym i technologicznym. Oferta BLStream ma charakter kompleksowy, obejmuje badania potrzeb użytkowników, projektowanie rozwiązań biznesowych, aż po wdrożenie finalnego produktu lub usługi oraz wsparcia po wdrożeniu.

To już kolejna w ostatnim czasie firma z tej branzy, która wybrała Lublin. Jesteśmy konkurencyjni nie tylko pod względem kosztowym ale także kapitału ludzkiego. Obecnie na lubelskich uczelniach na kierunkach związanych z branżą teleinformatyczną studiuje około 2 tys. osób, a przy uwzględnieniu kierunków pokrewnych ponad 5 tys. osób. W ostatnich latach nowi inwestorzy stworzyli ponad tysiąc miejsc pracy dla absolwentów informatyki. Liczymy, że do 2018 r. ta liczba zwiększy się o kolejne 5 tys. osób – powiedział Krzystof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Szanse na pracę w nowym oddziale BLStream mają specjaliści z doświadczeniem i pasją do technologii: przede wszystkim programiści Android, iOS, Java EE, Front-end, ale także specjaliści QA oraz project managerowie.

Otwarcie trzeciego centrum w Polsce jest odpowiedzią na plany rozwojowe firmy, w tym potrzebę rozszerzania naszego zespołu specjalistów. O wyborze Lublina zdecydowała liczba absolwentów uczelni wyższych, strategia miasta, jako centrum nowoczesnych usług opartych na wiedzy, rozwijająca się infrastruktura oraz wsparcie władz miejskich, w tym otwartość, elastyczność oraz indywidualne podejście – wyjaśnia Piotr Anioła, Wiceprezes ds. Operacyjnych.

Inwestycja zakłada zatrudnienie na poziomie 100 osób do końca 2018 roku. Liczą się nie tylko kompetencje techniczne, ale też osobowość.

Szukamy osób, które są otwarte na wyzwania i chcące wciąż uczyć się czegoś nowego. Kładziemy nacisk na pracę zespołową oraz poszukiwanie rozwiązań. Liczymy, że znajdziemy w Lublinie osoby, które razem z nami będą budować kulturę nowego centrum. Siedziba firmy będzie mieścić się w Centrum Kaskada przy ul. Chodźki 27. Szukaliśmy miejsca, które będzie spójne ze standardami pozostałych dwóch lokalizacji w Polsce – wyjaśnia Marcelina Godlewska, Dyrektor HR.

fot. sxc.hu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.