Pożyczki dla lubelskich przedsiębiorców już od 1,07%!

Pożyczki od LRFR
Pożyczki dla przedsiębiorców z Lubelskiego

Takiej oferty dla przedsiębiorców nie było jeszcze w województwie lubelskim. Po dużym zainteresowaniu w ub. roku niskooprocentowaną pożyczką w ramach pomocy de minimis Fundusz wprowadza ją na stałe. Pożyczki będą oprocentowane bardzo preferencyjnie, od 1,07% w skali roku. LRFR planuje przeznaczyć na ten cel przeszło 140 mln złotych i już czeka na wnioski od przedsiębiorców.

Pomoc finansowa dla lubelskich firm

Pomoc de minimis to rodzaj wsparcia publicznego, czyli pomoc udzielana przedsiębiorstwom przez państwo na podstawie przepisów zawartych w rozporządzeniu Komisji Europejskiej. Maksymalna kwota pomocy, jaką można udzielić jednemu podmiotowi gospodarczemu na przestrzeni 3 lat, to równowartość 200 tys. euro. Oferta Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju kierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oczywiście wliczając w to jednoosobowe działalności gospodarcze, posiadających: siedzibę, oddział, filię lub zakład produkcyjny na obszarze województwa lubelskiego.

Działania te są efektem współpracy pomiędzy Zarządem Województwa Lubelskiego, którego pracami kieruje marszałek Jarosław Stawiarski, a prezesem Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju Rafałem Langiewiczem.

Pożyczki dla przedsiębiorców z Lubelszczyzny
Pożyczki dla przedsiębiorców z Lubelskiego

Kiedy w 2021 roku powołaliśmy, jako samorząd wojewódzki, fundusz rozwoju byłem przekonany, że jest to dobra decyzja, która pomoże w rozwoju przedsiębiorcom z naszego regionu. W mojej ocenie działalność funduszu miała być wartością dodaną dla przedsiębiorców, jak i całego ekosystemu gospodarczego województwa lubelskiego. Dzisiaj, jestem pewny, że tak się dzieje o czym świadczy powodzenie akcji pożyczkowych prowadzonych przez spółkę,  coraz większa skala środków finansowych oraz poziom ich angażowania mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

200 mln złotych na rozwój lubelskiej przedsiębiorczości

Łącznie w 2024 roku Fundusz będzie miał na wsparcie właścicieli mikro, małych i średnich firm niebagatelną sumę przekraczającą 200 mln zł. Dodatkowo, ofertę produktową LRFR uzupełnia pożyczka obrotowa na dowolny cel oraz pożyczka hipoteczna przeznaczona na zakup nieruchomości przeznaczonej na cele komercyjne.

1,07% pożyczka dla przedsiębiorców z lubelskiego
Pożyczki dla przedsiębiorców z Lubelskiego

– Od początku tego roku wprowadziliśmy ofertę pożyczki inwestycyjnej z pomocą de minimis na stałe, na ten cel wstępnie chcemy przeznaczyć równowartość puli środków finansowych przekazanych przez Województwo Lubelskie w bieżącym roku tj. 140 mln zł. To nie wszystkie dobre rozwiązania które przygotowaliśmy dla przedsiębiorców. Zgodnie z założeniami realizowanej Strategii Inwestycyjnej planujemy wprowadzić nowe rozwiązania finansowe mówi Rafał Langiewicz, prezes zarządu LRFR Sp. z o.o.

Kto może się starać o pożyczkę od LRFR?

Ocena pożyczkowa będzie opierała się o dwa kryteria wskazane przez Komisję Europejską w komunikacie (C 14/6 z 19.01.2008r.), a więc analizę kondycji finansowej przedsiębiorstwa odzwierciedlającej jego rating oraz jakość prawnego zabezpieczenia. Istotnym etapem oceny jest innowacyjność i konkurencyjność realizowanych celów pożyczki.

Gdzie złożyć wniosek o pożyczkę dla firm z woj. lubelskiego

Gdzie można złożyć wniosek o preferencyjne pożyczki w ramach pomocy de minimis? Możliwości jest kilka:

  • W nowym punkcie obsługi w Lublinie przy ul. Wojciechowskiej 9a (niski parter budynku)

Fundusz posiada również stacjonarne oddziały na terenie woj. lubelskiego w: 

  • Białej Podlaskiej (ul. Warszawska 14, parter, p. 26 i 27),
  • Chełmie (ul. Mickiewicza 37, piętro III, p. 312 i 314)
  • i Zamościu (ul. Partyzantów 94, piętro II, p. 212 i 213)

Można zadzwonić pod numer: 81 470 73 39. Wnioski o pożyczki można również składać w formie elektronicznej. W zakładce e-wnioski https://lrfr-lubelskie.pl/e-wnioski/ są umieszczone  pomocne instrukcje i informacje

Więcej szczegółów na stronie internetowej lrfr-lubelskie.pl

Pożyczki dla lubelskiego
Pożyczki dla przedsiębiorców z Lubelskiego

Co to jest Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju

LRFR to instytucja samorządowa powołana z inicjatywy obecnego Zarządu Województwa Lubelskiego, której celem jest zbudowanie regionalnego systemu finansowania oraz udzielanie finansowego wsparcia mikroprzedsiębiorstwom oraz przedsiębiorstwom małym i średnim prowadzącym swoją działalność na terenie województwa lubelskiego. Kluczowym zadaniem spółki jest likwidowanie barier w dostępie do kapitału poprzez oferowanie zwrotnych instrumentów finansowych w różnej formie. Dzięki podpisanemu w czerwcu ubiegłego aneksowi pomiędzy Województwem Lubelskim a LRFR, Fundusz wdraża środki finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego z perspektywy 2014-2020. Łącznie, z wcześniej przekazanymi finansami z RPO Województwa Lubelskiego z lat 2007-2013, jest to kwota szacowana na 453 mln zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.