Najnowsze ogłoszenia (spoty)
Brama Grodzka zaprasza na „Spacery z Bramy” – unikalne wędrówki po Lublinie, które odsłonią mało znane historie skrywane na ulicach, placach, w kamienicach i na podwórkach miasta.
Wyjątkowe trasy spacerowe po Lublinie
Każdy „Spacer z Bramy” to autorska trasa, oparta na materiałach zebranych przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN. Dokumenty, zdjęcia, mapy, listy, pocztówki i historie mówione tworzą niepowtarzalne opowieści o Lublinie i jego mieszkańcach, zarówno tych dawnych, jak i obecnych.
Organizatorzy zachęcają do wspólnego odkrywania mniej znanego oblicza miasta! W ramach cyklu odbędzie się 9 spacerów, które ukazują wielowarstwowość Lublina.
Harmonogram „Spacerów z Bramy”
Lipiec:
- 7 lipca godz. 11.00 (niedziela) – W stronę Lubartowskiej: Dom Pereca, Szpital Żydowski, Jesziwa
- 13 lipca godz. 11.00 (sobota) – Lublin na zdjęciach Maxa Kirnbergera
- 21 lipca godz. 19.00 (niedziela) – Spacer trasą „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza
Sierpień/wrzesień:
- 4 sierpnia godz. 11.00 (niedziela) – Wokół Bramy. Spacer śladami lubelskich Żydów – dawna dzielnica żydowska na Podzamczu i Stare Miasto
- 11 sierpnia godz. 11.00 (niedziela) – Spacer śladami fotografii staromiejskich podwórek
- 14 sierpnia godz. 18.00 (środa) – Spacer śladami Julii Hartwig
- 17 sierpnia godz. 11.00 (sobota) – Lublin na zdjęciach Jana Bułhaka
- 18 sierpnia godz. 11.00 (niedziela) – Lublin wielu pokoleń – spacer śladami Elizy Kwaśniewskiej
- 1 września godz. 11.00 (niedziela) – Wrzesień ‘39. Spacer śladami fotografii Ludwika Hartwiga dokumentujących zniszczenia Lublina we wrześniu 1939 roku
„Spacery z Bramy” to wyjątkowa okazja, by odkryć historię Lublina z zupełnie nowej perspektywy. Dołącz do nas i poznaj fascynujące opowieści o naszym mieście!
Jakie historie Lublina najbardziej Cię fascynują? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach i udostępnij artykuł znajomym!
Dodaj opinię