Pożar w szklanym wieżowcu Unia Art Residence w centrum Lublina. W kuchni palił się garnek z jedzeniem

straż pożarna samochód pożarniczy
Strażacy wracający z akcji gaśniczej | fot. Dominik Wąsik

W piątek po południu strażacy z Lublina otrzymali zgłoszenie z czujki monitoringu pożarowego w budynku Unia Art Residence przy Al. Racławickich. Okazało się, że w jednym z mieszkań zapalił się garnek z jedzeniem.

Pożar w Unia Art Residence

Do zdarzenia doszło w piątek (15.03) około godz. 14:35 strażacy z Lublina otrzymali zgłoszenie o uruchomieniu monitoringu pożarowego szklany wieżowcu zwanym Unia Art Residence, obok CSK. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, w tym samochód z drabiną.

Strażacy codziennie wyjeżdżają po kilka razy do alarmów z monitoringu różnych budynków i są to głównie fałszywe alarmy. Tym razem okazało się inaczej. W jednym z mieszkań wieżowca doszło do pożaru. Po chwili strażacy dotarli do właściwego mieszkania.

Na miejscu okazało się, że płonie garnek z jedzeniem na kuchence. Strażacy szybko ugasili pożar. Strażacy wynieśli garnek na zewnątrz i przewietrzyli mieszkanie. Nikt nie ucierpiał. Po kilkunastu minutach wrócili do koszar.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.