Pożar w Świdniku. Ogień w mieszkaniu na 9 piętrze wieżowca przy ul. Racławickiej

swidnik pozar mieszkania wiezowca
Pożar mieszkania w wieżowcu przy ul. Racławickiej w Świdniku | fot. KPP Świdnik

Pożar wybuchł w mieszkaniu na 9 piętrze wieżowca przy ul. Racławickiej w Świdniku. Z budynku ewakuowano blisko 60 osób. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Do pożaru doszło w środę w wieżowcu przy ul. Racławickiej 28 w Świdniku. Służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze mieszkania znajdującego się na 9 piętrze wieżowca. Podczas akcji gaśniczo-ratowniczej ewakuowano blisko 60 osób.

Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitali. Stan jednej z nich – 38-letniej kobiety jest ciężki. Druga osoba pozostała na obserwacji i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałe osoby wymagające pomocy medycznej otrzymały ją na miejscu w karetkach.

Po sprawdzeniu budynku przez strażaków oraz nadzór budowlany mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań z wyłączeniem dwóch lokali mieszkalnych. Osobom potrzebującym noclegu Urząd Miasta zapewnił hotel.

Do sprawy został zatrzymany 38-letni mężczyzna, który zajmował lokal objęty pożarem. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Wszystkie informacje będą weryfikowane, a dokładna przyczyna pożaru badana przez biegłych

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.