Pożar w kamienicy na deptaku w Lublinie

537902 142037932625628 909293454 n
Zdjęcie ilustracyjne: Shutterstock

Do pożaru doszło w piątek rano w kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu na deptaku w Lublinie.

W piątek o godz. 8.36 strażacy zostali wezwani do pożaru, który miał miejsce w kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście 38 – nieopodal Domu Towarowego Sezam. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej.

– Dostaliśmy zgłoszenie o zadymieniu w kamienicy. Po dotarciu na miejsce okazało się, że był to pożar sadzy w kominie – informuje nas Andrzej Szacoń, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Akcja strażaków polegała na wygaszeniu pożaru oraz oczyszczeniu komina. – Przekazaliśmy instrukcje właścicielowi kamienicy, że trzeba regularnie czyścić przewód kominowy. Gdyby do tego zdarzenia doszło w nocy, to ogień mógłby się rozprzestrzenić – dodaje Szacoń.

Na szczęście w tym przypadku nikomu nic się nie stało. Wystarczyło przewietrzyć kamienicę i lokale.


Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij nam na adres [email protected]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.