Pożar traw na nieużytku w centrum Lublina. Podpalacz ujęty na gorącym uczynku

20200418 122937
Pożar traw przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie | fot. Straż Miejska

W ręce strażników miejskich wpadł mężczyzna podejrzany o podłożenie ognia na nieużytkach w centrum Lublina. Mężczyzna przyznał się do podpalenia i został przekazany w ręce policji.

Do zdarzenia doszło w sobotę o godz. 12.25 w centrum Lublina. Funkcjonariusze Eko-Patrolu Straży Miejskiej przejeżdżając al. Unii Lubelskiej, zauważyli znaczne zadymienie i ogień na nieużytkach w rejonie nowo powstającego komisariatu policji oraz siedziby Caritas.

„Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili zaprószony ogień, płonęły suche trawy, śmieci oraz kołdra rzucona w ogień przez podpalacza. Strażnicy ujęli sprawcę podpalenia oraz za pośrednictwem dyżurnego wezwano straż pożarną i policję” – informuje Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Na miejscu interweniował jeden zastęp straży pożarnej. Ogień w szybkim tempie się rozprzestrzenił i pochłonął teren o powierzchni 25 arów. Podpalaczem okazał się bezdomny w wieku około 60 lat. Mężczyzna przyznał się do podpalenia tego terenu. Strażnicy miejscy przekazali podpalacza policji.

20200418 122921
Pożar traw przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie | fot. Straż Miejska

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.