Pożar składowiska opon pod Lublinem. Z ogniem walczyło 21 zastępów straży pożarnej

Pożar składowiska opon w Elizówce
Pożar składowiska opon w Elizówce | fot. KM PSP Lublin

W środę 30 minut po północy wybuchł pożar składowiska opon w Elizówce pod Lublinem. Na miejscu pracowało 21 zastępów straży pożarnej. Nikt nie ucierpiał.

Pożar składowiska opon w Elizówce

Płomienie na składowisku pojawiły się w nocy z wtorku na środę około godz. 00:30. Pożar wybuchł na składowisku opon przylegającym do zakładu wulkanizacyjnego w Elizówce koło Lublina. Żywioł rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Zajął powierzchnię około 2400 metrów kwadratowych. Składowisko ma około dwóch metrów wysokości.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 21 zastępów straży pożarnej. W godz. 8 sytuacja była już opanowana, na miejscu pracowały jeszcze 4 zastępy straży pożarnej, które dogaszały pogorzelisko. W pożarze nikt nie odniósł obrażeń. Nie podano dotychczas, co mogło być przyczyną wybuchu ognia. Straty wstępnie oszacowano na 700 tys. złotych.

Pożar składowiska opon w Elizówce
Pożar składowiska opon w Elizówce | fot. KM PSP Lublin
Dogaszanie pogorzeliska składu opon w Elizówce
Dogaszanie pogorzeliska składu opon w Elizówce | fot. KM PSP Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.