Pożar samolotu UPS na lotnisku w Warszawie. Dwa samoloty lądowały w Lublinie

pożar samolotu ups lotnisko warszawa chopina
Pożar samolotu UPS na lotnisko Chopina w Warszawie | fot. Piewnia Label / YouTube

W czwartkowy poranek samolot McDonnell Douglas MD-11F linii UPS podczas lądowania na Lotnisku Chopina w Warszawie doznał uszkodzenia jednego z trzech silników, który stanął w ogniu.

Do zdarzenia doszło dzisiejszego poranka na lotnisku Chopina w Warszawie. Z górnego silnika samolotu McDonnell Douglas MD-11F chwilę po wylądowaniu zaczął wydobywać się dym. Maszynę natychmiast zabezpieczyła Lotniskowa Straż Pożarna stołecznego portu. Samolot linii UPS przyleciał z Kolonii.

Nagrania z akcji gaśniczej

Na czas akcji gaśniczej wstrzymano operacje lotnicze na Lotnisku Chopina, co mogło spowodować niewielkie opóźnienia zarówno startów jak i lądowań.

Informację potwierdza Lotnisko Chopina

Dziś około godziny 6:00 samolot cargo MD 11, awaryjnie lądował na Lotnisku Chopina w Warszawie. Po lądowaniu, już trakcie kołowania w jednym z silników pojawił się ogień. Do akcji natychmiast przystąpiła Lotniskowa Straż Pożarna. Ogień bardzo szybko opanowano i ugaszono. W trakcie akcji nikt nie ucierpiał” – czytamy w komunikacie Lotniska Chopina.

Lądowanie w Lublinie

Zaistniała sytuacja wymusiła na dwóch kapitanach innych samolotów przymusowe lądowanie na lotnisku zapasowym w Lublinie. Według rozmowy z wieża kontroli lotów w Warszawie, maszyny nie mogły pozostać w procedurze holdingu (oczekiwania) z powodu zbyt małej ilości paliwa. Samoloty Boeing 737-800 z Erewania i Tbilisi wylądowały w Lublinie, gdzie po tankowaniu z pasażerami odlecą do stolicy.

Źródło: lubelskielotnisko.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.