Pożar restauracji w Lublinie. Ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę lokalu

pożar restauracji karczma w skowronkach
Klienci, sąsiedzi i przyjaciele pomagają w uprzątnięciu pogorzeliska restauracji Karczma w skowronkach | materiały nadesłane

Restauracja Karczma w skowronkach całkowicie spłonęła. Niestety nie była ubezpieczona. Właściciele zostali ze zgliszczami i wielkim gruzowiskiem. Proszą mieszkańców o pomoc w odbudowie tego miejsca. Ruszyła internetowa zbiórka.

Do pożaru doszło w środę 14 października – to wtedy dach restauracji Karczma w skowronkach zaczął płonąć. Czarny dym nad Lublinem było widać z wielu kilometrów. Ogień bardzo szybko objął pozostałą część drewnianego budynku. Szczęście w nieszczęściu, nie ucierpiał nikt z personelu ani gości, błyskawicznie zainterweniowali także strażacy.

Strażacy z pożarem restauracji przy ul. Skowronkowej walczyli do późnych godzin wieczornych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru była awaria urządzenia grzewczego (pieca) na paliwo. Budynek lokalu gastronomicznego spłonął doszczętnie. Straty wstępnie oszacowano na kwotę 550 tysięcy złotych.

Zbiórka pieniędzy na odbudowę restauracji

Właściciele restauracji Karczma w skowronkach, która mieści się na lubelskim Sławinie, znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Poprosili o pomoc w odbudowie tego miejsca. Aby odbudować restaurację potrzeba kwotę 750 tysięcy złotych. To spora suma pieniędzy.

Właściciele restauracji, klienci, jak i okoliczni mieszkańcy nie czekali długo ze założonymi rękoma. Od kilku dni trwa uprzątanie pogorzeliska. Uruchomiono publiczną zbiórkę pieniędzy na obudowę restauracji. W niespełna dwa dni udało się zebrać ponad 15 tysięcy złotych. Link do zbiórki: www.zrzutka.pl/d3bbbe

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ponad pół miliona złotych strat po pożarze restauracji w Lublinie. Budynek spłonął doszczętnie

oa19322e67da747d
Klienci, sąsiedzi i przyjaciele pomagają w uprzątnięciu pogorzeliska restauracji Karczma w skowronkach | materiały nadesłane

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.