Pożar na terenie zajezdni MPK Lublin przy ul. Grygowej. Straty na pół miliona złotych

Zajezdnia trolejbusowa MPK Lublin przy ul. Grygowej
Zajezdnia trolejbusowa MPK Lublin przy ul. Grygowej | fot. Dominik Wąsik

Na pół miliona złotych zostały szacowane straty po nocnym pożarze na terenie zajezdni trolejbusowej przy ul. Grygowej w Lublinie. Ogień objął jeden z trolejbusów, sąsiedni pojazd został nadpalony.

Pożar w zajezdni MPK Lublin

Pożar w zajezdni MPK Lublin przy ul. Grygowej został zauważony we wtorek (2.11) około godz. 3.30 w nocy. W płomieniach stanął 12-metrowy trolejbus marki Ursus, wkrótce ogień rozprzestrzenił się na drugi – sąsiedni – pojazd. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się okolicach baterii na dachu trolejbusu.

Jak przekazała rzeczniczka prasowa MPK Lublin Weronika Opasiak, trolejbus od kilku dni nie był używany, jak również nie był podłączony do sieci. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia. Sąsiadujący pojazd został nadpalony. Straty wstępnie oszacowano na 500 tysięcy złotych.

Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej, w tym 15 strażaków. Akcja strażaków trwała 2,5 godziny.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.