Pożar na terenie sortowni odpadów w Bełżycach [ZDJĘCIA]

1

Dwadzieścia dwa zastępy straży pożarnej walczyło w niedzielę z pożarem śmieci na terenie sortowni odpadów w Bełżycach. Przerwano powiatowe zawody sportowo-pożarnicze w Bełżycach.

 

W niedzielę o godz. 13:19 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w firmie zajmującej się przerabianiem odpadów i materiałów poprodukcyjnych w Bełżycach.

 

Akcja gaśnicza, w której uczestniczyło 103 strażaków (22 zastępy) trwała prawie 11 godzin, bo zakończyła się w poniedziałek o godz. 00:12.

 

Do tej chwili nie ustalono przyczyny pojawienia się pożaru. Akcja gaśnicza polegała na podaniu ośmiu prądów wody na pożar oraz czterech na inne obiekty, by uniknąć rozprzestrzenienia się ognia.

 

Tego dnia w Bełżycach na boisku odbywały się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze straży pożarnej. Na czas akcji gaśniczej zostały przerwane, ponieważ jednostki były potrzebne do gaszenia ognia.

 

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 50 tys. zł.

 

Zdjęcia | fot. KM PSP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.