Pożar kurnika w Nowym Uścimowie. W środku spłonęło 10 tys. indyków

indyki farma shutterstock 129624563 e1489226391863

W piątek wieczorem strażacy walczyli z pożarem kurnika, w którym było około 10 tys. indyków. Niestety nie przeżyły. Straty oszacowano na setki tysięcy złotych.

 

Pożar wybuchł w piątek około godz. 21:20 w miejscowości Nowy Uścimów. Doszczętnie spalił się kurnik z indykami i pobliska stodoła.

 

– W środku znajdowało się 10 tys. indyków, w zdecydowanej większości dwudniowe pisklęta, których nie udało się uratować – informuje Krzysztof Nawrocki, oficer dyżurny z lubartowskiej Komendy Straży Pożarnej. 

 

W akcji gaśniczej brało udział 16 zastępów straży pożarnej (50 strażaków). W gaszeniu pożaru brały udział jednostki z Lubartowa, gminy Uścimów i Ostrów lubelski. Akcja zakończyła się po godzinie 10.

 

Wstępnie straty oszacowano na ok. 530 tys. złotych. Ze wstępnych ustaleń strażaków przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej. Sprawę będzie badać policja.

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    1. tam swąciło ładnie i przed pożarem, cała wieś śmierdziała tymi indykami. Niedaleko jest jezioro nad które nieraz przyjeżdżałem ze znajomymi. Jak był upał i odpowiednio wiatr zawiał to udusić się szło.