Pożar dwóch lasów w gminie Trawniki. Ogień szybko się rozprzestrzenia

pożar lasu
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Strażacy walczą z pożarami lasów w Pełczynie i Dorohuczy, w gminie Trawniki. Na miejscu pracuje 16 zastępów straży pożarnej. Strażacy próbują opanować rozprzestrzeniający się ogień.

Informację o pożarze lasu w miejscowości Pełczyn strażacy otrzymali w środę po godz. 12.30. Chodzi o las położony w pobliżu drogi krajowej nr 12, w okolicy fotoradaru. Z pożarem lasu walczy 13 zastępów straży pożarnej.

„Pożar już był teoretycznie ugaszony, ale przez silny wiatr ogień gdzieś się tam dalej rozprzestrzenił. Na miejsce dojeżdżają kolejne jednostki strażaków” – informuje st. kpt. Paweł Dańko, rzecznik KP PSP w Świdniku.

Do drugiego pożaru lasu doszło po drugiej stronie drogi krajowej nr 12 w miejscowości Dorohucza. Tam interweniowały trzy zastępy straży pożarnej. Po ugaszeniu pożaru jednostki przemieściły się do Pełczyna, by tam wspomóc gaszenie lasu.

W akcję włączono również gaśniczy samolot Dromader, operujący z lotniska w Mielcu. Jak poinformował nas zespół prasowy KW PSP w Lublinie, ogień objął obszar około 20 ha lasu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.