Pożar chlewni w Szczuczkach Kolonii. Wszystkie zwierzęta padły

Pożar chlewni w Szczuczkach Kolonii | fot. KPP Opole Lubelskie

W sobotę w godzinach wieczornych w Szczuczkach Kolonii w powiecie opolskim doszło do pożaru chlewni. Pożar objął cały budynek. Wszystkie zwierzęta padły.

Do pożaru doszło w sobotę o godz. 18.33 w miejscowości Szczuczki Kolonia, gmina Poniatowa. Pożar wybuchł wewnątrz drewniano – murowanej stodoły zaadaptowanej pod hodowlę zwierząt.

Jak relacjonował właściciel posesji – nagle usłyszał trzask pękającego eternitu i zauważył kłęby dymu, wydobywające się spod dachu.

Gdy na miejsce przybyli strażacy, szybko ugasili ogień. Okazało się jednak, że na ratunek dla pozostających wewnątrz zwierząt jest już za późno. Blisko 100 świń udusiło się dymem lub spłonęło.

Policjanci wraz z biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa ustalają, co było przyczyną tego zdarzenia. Straty wstępnie oszacowano na 150 tysięcy złotych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.