Pożar bloku przy ul. Relaksowej w Lublinie. Nadzór budowlany wyłączył z użytkowania część mieszkań

Pożar garażu w bloku przy ul. Relaksowej 2
Pożar garażu w bloku przy ul. Relaksowej 2 | fot. czytelnik Albert

Ogień pojawił się w garażu bloku przy ul. Relaksowej 2. Choć strażacy szybko pojawili się na miejscu, ogień zdążył się rozprzestrzenić na kolejne kondygnacje. Nadzór budowlany wyłączył z użytkowania część mieszkań.

Pożar w garażu bloku przy ul. Relaksowej

Do pożaru doszło w środę (15.02) przed godz. 14 przy ul. Relaksowej 2 w Lublinie. Właśnie wtedy doszło do pożaru w garażu na parterze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się, gdy ponad 60-letni mężczyzna naprawiał auto w garażu. Pożar szybko przeniósł się na wyposażenie garażu, po chwili obejmując go w całości.

Ogień szybko rozprzestrzenił się na kolejne kondygnacje bloku. Na miejscu interweniowało siedem zastępów straży pożarnej, policja, zespół ratownictwa medycznego, pracownicy Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego i PINB. W wyniku pożaru poszkodowany został mężczyzna, który z oparzeniami twarzy został przetransportowany do szpitala w Łęcznej.

Z informacji uzyskanych od Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej wynika, że w wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ garaż oraz mieszkanie znajdujące się nad garażem, które nie nadaje się do zamieszkania. Kolejne cztery mieszkania zostały uszkodzone przez płomienie, które wędrowały po elewacji budynku do góry.

„Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Lublinie podjął decyzję o częściowym wyłączeniu z użytkowania ośmiu mieszkań. Nikt z mieszkańców nie potrzebował zapewnienia tymczasowego zakwaterowania” – mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Do czasu wykonania robót budowlanych część budynku przy ul. Relaksowej 2 będzie prawdopodobnie wyłączona z użytkowania. Sytuację na bieżąco monitorują pracownicy Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, którzy pozostają w kontakcie z Policją, Strażą Pożarną i PINB.

„W zależności od oceny sytuacji przez PINB będą podejmowane dalsze decyzje co do formy i zakresu pomocy mieszkańcom” – stwierdza Katarzyna Duma.

Poszkodowane rodziny nie zdecydowały się na razie na pomoc miasta w zakresie zastępczych mieszkań.

Aktualizacja: Majsterkował przy aucie, doszło do wybuchu i pożaru. 19 osób nie może wrócić do swoich mieszkań

Zobacz naszą relację z pożaru:

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.