Pożar autokaru wycieczkowego w Fajsławicach [ZDJĘCIA]

Na krajowej 17 w miejscowości Fajsławice doszło do pożaru autokaru, którym podróżowała wycieczka. Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej.

 

Zgłoszenie o pożarze autokaru strażacy otrzymali o godz. 11:29. Na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Fajsławice zapalił się autokar, którym jechała wycieczka z Radomia na Roztocze. W pojeździe podróżowało 28 osób.

 

– Autokar spłonął doszczętnie. Do pożaru doszło prawdopodobnie przez tylne klocki hamulcowe, które spowodowały zapalenie się koła. Potem ogień rozprzestrzenił się na cały autobus – informuje kpt. Kamil Bereza z KP PSP w Krasnymstawie.

 

Do szpitala został przetransportowany kierowca autokaru. Na szczęście każdy zdążył wybiec przed rozprzestrzenieniem się ognia. Uczestnicy wycieczki zostali przetransportowani do Urzędu Gminy Fajsławice, gdzie oczekują na zastępczy autobus.

 

Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

 

Zdjęcia | fot. kpt. Kamil Bereza / KP PSP KrasnystawWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.