Pożar autobusu MPK Lublin na al. Kraśnickiej w Lublinie [ZDJĘCIA]

Pożar autobusu na al. Kraśnickiej w Lublinie | fot. DAMEL TAXI

Pożar autobusu linii nr 26 MPK Lublin na al. Kraśnickiej. Pasażerowie wraz z kierowcą uciekli z płonącego pojazdu. Nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w sobotę na al. Kraśnickiej w Lublinie. O godz. 17:33 strażacy otrzymali zgłoszenie, że doszło do pożaru w komorze silnika autobusu linii nr 26 obsługiwanego przez MPK Lublin. Po dotarciu na miejsce strażaków wszyscy pasażerowie wraz z kierowcą opuścili pojazd.

Jak się okazało, ogień pojawił się podczas jazdy. Gdy kierowca zauważył wydobywający się dym, zatrzymał się na zatoce przystankowej, wypuścił pasażerów i sam podjął próbę gaszenia ogniem gaśnicą. Nie dało to efektu, ponieważ ogień objął już zbyt dużą część komory silnika.

Strażacy szybko ugasili ogień. Spaleniu uległa komora silnikowa autobusu. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w silniku. Straty oszacowano na 100 tysięcy złotych.

Pożar autobusu na al. Kraśnickiej w Lublinie | fot. czytelnik Jasiek


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.