Pożar apartamentowca przy Al. Racławickich. Wyznaczyli wysoką nagrodę za wskazanie podpalacza

DJI 0297
Pożar budowanego apartamentowca Unia Art Residence przy Al. Racławickich | fot. UAVision

Właściciel budowanego apartamentowca Unia Art Residence wyznaczył wysoką nagrodę za wskazanie sprawcy niedzielnego podpalenia materiałów budowlanych na dachu budynku.

Do pożaru w budowanym apartamentowcu Unia Art Residence przy al. Racławickich w Lublinie doszło w niedzielę o godz. 3.05. Na miejscu interweniowało 12 zastępów straży pożarnej, w tym 46 strażaków.

Gdy strażacy dojechali na miejsce okazało się, że ogień szaleje na 14 piętrze budowanego apartamentowca Unia Art Residence. Strażacy po klatce schodowej weszli do obiektu i dość szybko ugasili pożar.

Palił się styropian ocieplający dach budynku. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie, lecz będzie to dopiero potwierdzała policja w swoim dochodzeniu” – mówi kpt. Andrzej Szacoń, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Pożar objął w sumie powierzchnię 100 m/kw, a powstałe straty wstępnie oszacowano na kwotę 500 tys. złotych.

Szukają podpalacza

Właściciel budynku szuka sprawcy podpalenia. – „Szukamy sprawcy niedzielnego podpalenia na dachu budynku Unia Art Residence. Podpalacz zostawił po sobie charakterystyczne rysunki, może komuś z Was udałoby się je zidentyfikować i połączyć z wandalem” – czytamy na stronie internetowej budowanego apartamentowca.

Do posta dołączono zdjęcia rysunków, które ktoś namalował na jednym z pięter. Przedstawiają one dłonie z wyprostowanym środkowym palcem i obok napis „F..k police” i „F..k you”.

Osobie, która pomoże nam znaleźć podpalacza, oferujemy nagrodę w wysokości 10 000 PLN. Prosimy o kontakt w prywatnej wiadomości, zapewniamy pełną anonimowość” – czytamy.

Zobacz zdjęcia z akcji gaśniczej

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.