Powrót zimy w kwietniu. W najbliższych dniach może spaść nawet 12 cm śniegu

Zalegający śnieg na ulicy w trakcie poniedziałkowych opadów śniegu | fot. Dominik Wąsik
Zalegający śnieg na ulicy w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Powrót zimy. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed nadciągającymi opadami śniegu. Miejscami może spaść nawet 13 cm mokrego śniegu.

Śnieg w kwietniu 2021 – ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

W środę i czwartek Polska znajdzie się w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Włoch przemieści się nad Ukrainę. W całym kraju zachmurzenie całkowite i duże z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Najwięcej opadów nadal wystąpi na terenie Polski południowo-wschodniej i będą to opady śniegu. Temperatura powietrza spadnie nocą do -3°C, a w dzień nie przekroczy 6°C. Wzrośnie też prędkość i porywistość północnego wiatru; w porywach osiągać może do 60 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed śniegiem, którego opady mogą wystąpić w środę 14 kwietnia w części województwa lubelskiego. Powiaty, dla których wydano ostrzeżenie przed śniegiem to: Lublin, lubelski, opolski, kraśnicki, janowski, świdnicki, krasnostawski, biłgorajski, Zamość, zamojski i tomaszowski.

„Prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 12 cm” – mówi Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie. Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku 13 kwietnia od godz. 22.00 do środy 14 kwietnia do godz. 22.00. Synoptycy zastrzegają, że ostrzeżenie może być przedłużone do czwartku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.