Powrót do szkół. Od 18 stycznia dzieci z klas 1-3 wracają do szkół

Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Krystian Maj, KPRM

Minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie powrotu dzieci do szkół. Od 18 stycznia wraca nauka stacjonarna w klasa 1-3.

Powrót dzieci do szkół po feriach

„Ważąc wszystkie za i przeciw, opierając się o modele statystyczne, doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski

Powrót do szkół od 18 stycznia

„Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się na utrzymanie wszystkich obostrzeń, oprócz utrzymania nauki zdalnej w klasach I-III. Wypracowaliśmy wytyczne dla klas I-III klas podstawowych. Jesteśmy przygotowani do powrotu dzieci do szkół” – dodał minister.

Powrót do szkół. Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych

Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności) należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły.

Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali. Do grupy przyporządkowani są ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.

Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.