Powrót do szkół. Od 18 stycznia dzieci z klas 1-3 wracają do szkół

Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Krystian Maj, KPRM

Minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie powrotu dzieci do szkół. Od 18 stycznia wraca nauka stacjonarna w klasa 1-3.

Powrót dzieci do szkół po feriach

„Ważąc wszystkie za i przeciw, opierając się o modele statystyczne, doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski

Powrót do szkół od 18 stycznia

„Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się na utrzymanie wszystkich obostrzeń, oprócz utrzymania nauki zdalnej w klasach I-III. Wypracowaliśmy wytyczne dla klas I-III klas podstawowych. Jesteśmy przygotowani do powrotu dzieci do szkół” – dodał minister.

Powrót do szkół. Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych

Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności) należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły.

Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali. Do grupy przyporządkowani są ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.

Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.