Potwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnego dziecka. Miało styczność z osobą chorą

ważne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 16 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród pacjentów jest dziecko, które przebywa w szpitalu w Lublinie.

„Na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzony wynik zakażenia koronawirusem dotyczą jednej osoby małoletniej z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym” – mówi Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Aktualnie (17 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest 22/1 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, w tym jedna osoba zmarła.

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce – 17.03.2020

Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 221/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.