Potwierdzono pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Lublinie

ważne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Wszystkie osoby przebywają w szpitalach w Lublinie.

„Mamy 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą dwóch osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), trzech z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), pięciu z woj. lubelskiego (Lublin) oraz trzech z woj. łódzkiego (Łódź). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 81/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus w Lublinie i woj. lubelskim – 14.03.2020

W sobotę 14 marca zostaliśmy poinformowani, że na terenie województwa lubelskiego mamy pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Stan wszystkich osób jest dobry. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– jednej osoby starszej z powiatu janowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– dwóch osób w średnim wieku z powiatu janowskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– dwóch osób młodych z powiatu lubelskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Aktualnie (14 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest 12 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 274 osoby są poddane kwarantannie, a 2329 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi koronawirusa w Polsce. Kliknij >>TUTAJ<< i sprawdź najnowsze wiadomości.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.