Potrzebujesz gotówki? Wpłać 2 tys. zł, aby otrzymać pożyczkę — tak został oszukany 33-latek

Uścisk dłoni, Ręce, Monitor
fot. Pixabay

Mieszkaniec Świdnika na portalu OLX znalazł ogłoszenie od osoby prywatnej oferującej pożyczki. Warunkiem otrzymania środków finansowych była wpłata 2 tysięcy złotych. 33-latek postąpił zgodnie z poleceniami i gdy przesłał ogłoszeniodawcy skan potwierdzenia wpłaty, kontakt się urwał.

Po wpłacie kontakt się urwał

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku stawił się 33-letni mieszkaniec miasta, który złożył zawiadomienie o oszustwie. Zrelacjonował, że na portalu OLX znalazł ogłoszenie dotyczące udzielania pożyczek. Z uwagi na fakt, że potrzebował 15 tysięcy złotych, odpowiedział na ogłoszenie i za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nim osoba, która instruowała go, jak ma postępować, aby pożyczkę otrzymać.

rozmowa na komunikatorze
fot. KPP Świdnik

Mężczyzna przesłał skan swojego dowodu osobistego, podał pełne dane, stan rodzinny oraz swoje dochody. Warunkiem otrzymania umowy i środków pieniężnych było wpłacenie na wskazane kontro 2 tysięcy złotych. Gdy mężczyzna zrealizował przelewy i przesłał rozmówcy potwierdzenie operacji bankowej – kontakt się urwał.

Apelujmy, aby z ostrożnością i rozsądkiem podchodzić do ogłoszeń oferujących pożyczki finansowe.

rozmowa na komunikatorze
fot. KPP Świdnik

Bardzo ostrożnie korzystajmy z ofert firm oraz osób oferujących łatwe i szybkie pożyczki. Przed podpisaniem umowy oraz wpłaceniem pieniędzy tytułem opłaty rejestracyjnej, aktywacyjnej bądź też innej – bardzo wnikliwie sprawdźmy pożyczkodawcę. Możemy w ten sposób uniknąć kłopotów — informuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.