Potrącenie na przejściu dla pieszych. Kierujący nie zachował należytej ostrożności. Wideo ze zdarzenia

Potracenie pieszej

Prezentujemy film z potrącenia 45-letniej kobiety, do którego doszło wczoraj w Kraśniku. Według wstępnych ustaleń, 55-letni kierowca Volkswagena Passata nie wykazał należytej ostrożności, wjechał w przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. Poszkodowana, 45-latka, została przetransportowana do szpitala z obrażeniami ciała. To zdarzenie stanowi przestrogę i przypomnienie o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze.

Kobieta w momencie zdarzenia była już na pasach

Wczoraj 28.11.2023 po godzinie 14:00 w Kraśniku doszło do groźnie wyglądającego potrącenia pieszej. Według wstępnych ustaleń policjantów w chwili gdy potrącił ją Volkswagen, kobieta znajdowała się już na pasach. 55-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego jechał Volkswagenem ulicą Słowackiego. W pewnym momencie w wyniku niezachowania szczególnej ostrożności potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 45-latkę z Kraśnika. Oboje byli trzeźwi. 45-latka trafiła do szpitala z obrażeniami ciała.

Karetka pogotowia ratunkowego na sygnałach
Karetka pogotowia ratunkowego na sygnałach | fot. Dominik Wąsik

Moment zdarzenia uchwyciła kamera

Moment uderzenia został zarejestrowany przez kamerę, a nagranie udostępniamy jako przestrogę. W tym kontekście apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Warto przestrzegać zasad bezpieczeństwa na drodze, dostosowując prędkość do aktualnych warunków, by być zawsze czujnym i gotowym na ewentualne nieprzewidziane sytuacje. Kierując się zasadami bezpieczeństwa, pamiętajmy o obserwacji otoczenia.

wideo ze zdarzenia tutaj

Zanim wejdziesz na przejście upewnij się, że droga jest bezpieczna

Pieszy przed wejściem na pasy powinien dodatkowo sprawdzić, czy nie ma zagrożeń, nawet mając pierwszeństwo na przejściu. Korzystając z dróg unikajmy korzystania z telefonów lub innych urządzeń, które mogą utrudniać obserwację otoczenia.

radiowóz w nowym oznakowaniu
fot. Policja

Nośmy odblaski zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych jesienno-zimowych. Przechodząc na drugą stronę jezdni, warto odsłonić kaptur lub inne nakrycie głowy, by dać się zawczasu zauważyć.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.