Potężny pożar na lotnisku Londyn-Luton. Wszystkie loty odwołane, w tym również z i do Lublina

Pożar parkingu na lotnisku Londyn-Luton
Pożar parkingu na lotnisku Londyn-Luton | fot. twitter.com/BrennannSZN

Wszystkie loty z lotniska w Luton pod Londynem zostały odwołane z powodu ogromnego pożaru, który wybuchł na jednym z terminalowych parkingów. Na parkingu mogło być nawet 1200 aut.

Pożar na lotnisku w Londyn-Luton

Pożar wybuchł we wtorek (10.10) w godzinach nocnych na trzecim piętrze wielopoziomowego parkingu lotniskowego Car Park 2 na lotnisku Londyn-Luton. Według wstępnych informacji, pożar najprawdopodobniej zaczął się od zapalenia się jednego z samochodów elektrycznych, a następnie w szybkim tempie się rozprzestrzenił na inne auta na tym piętrze.

W wyniku pożaru doszło do częściowego zawalenia się parkingu przy terminalu 2, na którym mogło znajdować się nawet 1200 aut.

Wszystkie loty zostały odwołane, a dojazd do lotniska w Luton jest utrudniony, w związku z tym pasażerowie są proszeni, by nie próbować tam jechać. Odwołano najbliższe loty do Lublina, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Gdańska i do Warszawy, które miały odbyć się 11 października do godz. 12. Nie ma jeszcze informacji, czy w drugiej połowie dnia lotnisko zostanie odblokowane.

Do sieci trafiło wiele nagrań przedstawiających skalę tego pożaru. Na licznych nagraniach widać ogromne płomienie trawiące lotniskowy parking, jak również słychać eksplozje płonących aut.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.