Uwaga, zmiana pogody! Nad nasz region zbliża się potężna śnieżyca

zima śnieg
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

To ostatnie godziny z dodatnimi temperaturami i brakiem opadów. Od rana ma padać śnieg. Prognozuje się również zawieje i zamiecie śnieżne, podczas których prędkość wiatru osiągać może do 60 km/h.

Już za kilkanaście godzin na terenie naszego kraju rozpocznie się silne załamanie pogody, które przyniesie ciepły front atmosferyczny związany z aktywnym układem niskiego ciśnienia z centrum przetaczającym się przez pogranicze polsko-słowackie. Przyniesie on obfite opady śniegu, jak i też nasilający się wiatr z kierunku wschodniego, następnie północnego, który przyczyni się licznych zawiei i zamieci śnieżnych.

Dla województwa lubelskiego synoptycy wydali II stopień zagrożenia. – Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami mokrego, o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 20 cm, lokalnie do 25 cm. Wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 30 km/h, z porywami do 60 km/h, z północnego wschodu, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne – prognozuje Mateusz Barczyk z IMGW.

W piątek temperatura będzie stopniowo spadać. Rano termometry powinny wskazać 0°C, a już w godzinach wieczornym temperatura spadnie do -12°C.

Więcej szczegółów w piątkowym komunikacie.

Źródło: Grzegorz Zawiślak – Polish Storm Chaser | FANIPOGODY.PL | IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.