Poszukiwany i z zakazem kierowania wpadł… bo przekroczył prędkość

kontrola drogowa, kontrola prędkości
fot. Policja

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że 39-letni kierowca pojazdu jechał pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Jechał pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów

W niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu świdnickiej komendy prowadzili działania kontrolno-pomiarowe w miejscowości Dorohucza. Około godziny 15:30 do kontroli drogowej zatrzymali kierującego pojazdem Audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość.

Kierowcą pojazdu było 39-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Za popełnione wykroczenie został ukarany w drodze postępowania mandatowego. Okazało się jednak, że mężczyzna posiada aktywny zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do 2025 roku.

Ponadto jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chełmie do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 180 dni. Pojazd, którym poruszał się 39-latek, został odholowany na policyjny parking, natomiast mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.