Posprzątali zaniedbaną uliczkę w Lublinie. „Bogata w nazwie, skromna w wymiarach i braku utwardzenia” [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Wolontariusze z grupy Czysty Lublin posprzątali ul. Fortunną
Wolontariusze z grupy Czysty Lublin posprzątali ul. Fortunną | fot. Dominik Wąsik

Wolontariusze z grupy Czysty Lublin z okazji Dnia Ziemi posprzątali jedną z miejskich uliczek. Ten teren został zaniedbany, miejskie służby nawet tu nie zaglądają. W kilka godzin zebrali pokaźnych rozmiarów stertę odpadów.

Zawstydzili miasto: w kilka godzin posprzątali zaniedbaną ulicę

Wolontariusze z grupy Czysty Lublin aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, który obchodziliśmy w sobotę, 22 kwietnia. Tego dnia wybrali się na ul. Fortunną (boczna al. Warszawskiej) w dzielnicy Sławinek.

„Jest to wąska droga gminna. Bogata w nazwie, skromna w wymiarach i braku utwardzenia, a w opłakanym stanie ze względu na ilość znajdujących się tam śmieci. Stoisko z warzywami i owocami znajdujące się do niedawna na parkingu sklepu naprzeciwko już się zawinęło, a skrzynki i różnego rodzaju pudełka niestety zostały niesprzątnięte na tym dzikim terenie. Przykre, że pomimo systemu odbioru odpadów z każdego gospodarstwa domowego znajdą się też tacy, którzy ten system omijają i dalej wynoszą śmieci do lasu” – komentują wolontariusze.

Przez kilka godzin ochotnicy częściowo uprzątnęli zapomniany przez miejskie służby teren. Zebrano 5 opon, 3 worki szkła, 10 worków plastików i metali, dużo skrzynek i płyt meblowych.

„Odwiedzały nas różne osoby, szukające złomu, opon, zastanawiające się, dlaczego to jest robione i czy mogą sobie zabrać kilka skrzynek (dużo plastikowych skrzynek zostało zabranych). Teren nie został jeszcze do końca posprzątany ze względu na pogodę i szybko zapadającą noc” – piszą wolontariusze z grupy Czysty Lublin.

ZDJĘCIA

Zaśmiecone okolice ul. Fortunnej
Zaśmiecone okolice ul. Fortunnej | fot. Czysty Lublin
Zaśmiecone okolice ul. Fortunnej
Zaśmiecone okolice ul. Fortunnej | fot. Czysty Lublin
Zaśmiecone okolice ul. Fortunnej
Zaśmiecone okolice ul. Fortunnej | fot. Czysty Lublin
Zebrane odpady na ul. Fortunnej
Zebrane odpady na ul. Fortunnej | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Po co to sprzątać jak tak by wszystko w końcu zarosło i śmieci się rozkładają przeciez. Tak psuje się klimat takie uliczki.