Port Lotniczy Lublin: Odwołane loty. Powód? Silna mgła

mgła lotnisko
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych jakie panowały nad terenem Portu Lotniczego Lublin, odwołane zostały dwa dzisiejsze loty. Trzeci stoi pod znakiem zapytania.

Pierwszym odwołanym lotem był samolot linii bmi Regional z Monachium. Maszyna nie wystartowała ze stolicy Bawarii. Podobny los spotkał lot z Warszawy realizowany przez LOT. W tym przypadku również nie podjęto próby startu z warszawskiego lotniska.

Pod znakiem zapytania stoi również lądowanie samolotu linii Wizz Air, którego przylot z Londynu Luton zaplanowano kilka minut po 16.

Główną przyczyną była zalegająca nad lotniskiem gęsta mgła. Port Lotniczy Lublin jest wyposażony w system ILS Cat II, który pomaga pilotom w lądowaniu w warunkach ograniczonej widoczności.

Materiał powstał przy współpracy z portalem lubelskielotnisko.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.